Gaziantep'te elyaf fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı

Gaziantep'te elyaf fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı

Gaziantep'te elyaf fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı
Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren 7 bin metrekare alana kurulu bir elyaf fabrikasının geri dönüşüm deposunda çıkan yangın, 8 saatlik çalışma sonucu tamamen söndürüldü.

3. Organize Sanayi Bölgesindeki bir elyaf fabrikasının geri dönüşüm bölümünde sabah saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede yayılırken, haber verilmesi üzerine fabrikaya çok sayıda itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Yangının diğer fabrikalara sıçramaması için bölgeye sevk edilen iş makineleriyle kazı çalışması yapıldı. Çevrede bulunan bazı fabrikaların yanan fabrikaya yakın bölgedeki malzemeleri, araçlara yüklenerek başka yere taşındı.

İtfaiye ekipleri, yangını söndürme çalışmaları kapsamında yoğun bir çaba harcarken iş makineleri de fabrika ve depoların dış duvarlarını yıkarak alevlere daha rahat müdahale edilmesini sağladı.

Bölgede ara ara etkili olan rüzgâr, ekiplerin yangına müdahalesini güçleştirdi. Yangının büyük bölümü itfaiye ekiplerinin yaklaşık 5 saat süren çalışması sonucu kontrol altına alınırken, fabrikada soğutma çalışmaları ise yaklaşık 3 saat sürdü.

Toplam 8 saatlik çalışma sonucu kontrol altına alınan yangın ile ilgili İLKHA muhabirine bilgi veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, yangına 20 araç ve 50 personel ile müdahale ettiklerini söyledi.

Yangın ihbarının ardından itfaiye ekiplerinin olay yerine sevk edildiğini belirten Yılmaz, “Yangın sabah saat 09.00 civarında meydana geldi. İhbar ile birlikte ekiplerimizi hemen fabrikaya sevk ettik. Fabrika elyaf fabrikası olduğundan dolayı yangının çevredeki fabrikalara sıçramaması için büyük bir çaba sarf ettik. Yangının büyük bir kısmını öğleden sonra, soğutma çalışmaları ile birlikte yangını saat 17.00 gibi kontrol altına aldık. Yangında yaralanan ve can kaybı olmadı.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK