Gaziantep’te ekmeğe zam yapıldı

Gaziantep’te ekmeğe zam yapıldı

Gaziantep’te 1 TL 50 kuruş olan pide ekmeğe 50 kuruş, 1 TL 75 kuruş olan francala ekmeğe de 25 kuruş zam yapıldı.


Son dönemlerde artan hammadde fiyatları tüketiciye zam olarak yansımaya devam ediyor. Son olarak Gaziantep’te ekmeğe zam geldi.

170 gram olan pide ekmeğin fiyatı 1 TL 50 kuruştan 2 TL’ye 200 gram francala ekmek 1 TL 75 kuruştan 2 TL’ye yükseldi. Böylece ekmek fiyatları iki ayda üst üste zamlandı.

Son aylarda un fiyatlarındaki artış una dayalı üretim yapan fırıncı esnafının belini bükerken artan un ve diğer girdi maliyetlerinden dolayı ayladır ekmeğe zammın kaçınılmaz olduğunu belirten esnaf, pide ekmeğe zam yaptı.

Esnafın en büyük giderlerinden olan elektrik ve doğalgazın ardından ham maddeleri un fiyatlarının da yüzde 100 bulan zam fırıncıların ekmeğe zam yapmasına neden oldu.

Geçtiğimiz yıl 130 TL’ye alınan bir çuval unun fiyatı 300 liraya yükselirken fırıncı esnafı una bir yılda art arda yapılan zamlardan dolayı 1 TL 50 kuruşa satılan pide ekmek ve 1 TL 75 kuruş olan francala ekmeği fiyatını 2 TL’ye yükseltti.

Ekmeğe yapılan zammı yükselen un fiyatlarına, artan doğalgaz, elektrik, su diğer girdi maliyetlerinin artmasına bağlayan esnaf, artan un ve girdi maliyetlerinden dolayı pide ve francala ekmeğe bu zammı yapmak zorunda kaldıklarını savundular.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri