Gaziantep'te eğitime destek devam ediyor

Gaziantep'te eğitime destek devam ediyor

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan '100. Yılda 100 Hayırsever' kampanyası kapsamında Gaziantep’e yeni bir okul daha kazandırılıyor.


Şehitkâmil ilçesinin Pancarlı Mahallesi'ne yaptırılacak olan 32 derslikli lise için Gaziantep Valiliği, Şehitkâmil Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehitkâmil Belediyesi ile hayırsever Özyaşar ailesi arasında protokol imzalandı.

Valilikte düzenlenen törende açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, hayırseverlerin yaptıracakları okullar ile kentte eğitim sorununun büyük ölçüde çözüleceğini söyledi.

“100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına hayırseverlerin büyük bir desteği olduğunu belirten Gül, “Gaziantep’in bir derdi var. Bu dert, sorunları çözme derdi. Birlikte iş yapma kültürünün çok yüksek olduğu bir şehirdeyiz. Eğitimle ilgili sıkıntılarımız var. Yapılan derslik sayısı çok fazla ama ihtiyaç ondan daha fazla. ‘100. Yılda 100 Hayırsever’ ararken sizlere güveniyorduk. Sağ olun bizi hiç yalnız bırakmadınız. Bu projeyi ildeki bütün dinamiklerle birlikte yürütüyoruz. Büyükşehir Belediyemizle, ilçe belediyelerimizle, kaymakam arkadaşlarımızla, hayırseverlerimizle, milletvekillerimizle Gaziantep’in bir şekilde suyunu içen, havasını soluyan herkesle bu projeyi yürütüyoruz. Şu ana kadar hamdolsun çok iyi neticeler aldık. İnşallah birlikte birkaç ay içerisinde okul sayımızı 100’e tamamlayıp Gaziantep’in eğitim sorununu büyük ölçüde çözmüş oluruz. Özyaşar ailesine hem okul yaptıkları için hem de rahmetli babalarını unutmadıkları ve hayırlı evlatlar oldukları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Bizim sanayicilerimiz tek başına bir sanayici değil, bir modelimiz var. Hayırseverlikte de birbiriyle yarışıyor. Ben bu şehrin bir evladı olarak aileye çok teşekkür ediyorum. Bugün atılan bu imzayla çocuklarımızın, gençlerimizin eğitim hayatı, geleceği daha da aydınlanacak. Birlikte başaracağız. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Hayırseverler Fazıl ve Tayfur Özyaşar ise hayra vesile olan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından paydaş kurumlar ve hayırsever aile arasında protokol imzalandı.
YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.