Gaziantep’te dar gelirli ailelere kurbanlık desteği verilecek

Gaziantep’te dar gelirli ailelere kurbanlık desteği verilecek

Şahinbey Belediyesi, Coronavirus (Covid-19) ile mücadele kapmasında, ilçedeki dar gelirli 7 bin aileye Kurban Bayramı kurbanlık desteğinde bulunacağını açıkladı.


Dünyayı etkisi altına alan Coronavirus salgını Türkiye’yi de sağlık ve ekonomik olarak olumsuz yönde etkilerken vatandaşlara yaklaşan Kurban Bayramı öncesi müjdeli bir destek Şahinbey Belediyesi’nden geldi.

Türkiye’de ilk defa bir yerel yönetim belediye meclisinden karar çıkartarak dar gelirli 7 bin aileye “Bu yıl kurbanlıklarınız bizden” kampanyası ile 2 bin TL’lik nakit yardım kararı aldı.


Bu kapsamda ekonomik olarak zor durumda olan ve Şahinbey Belediyesi’nin sosyal marketinden de düzenli olarak yardım alan 7 bin aileye 2 bin TL kurbanlık parası desteği verilecek.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kurban Bayramı öncesinde 7 bin ihtiyaç sahibi aileye 2 bin TL destek sağlanacağını belirtti.

Tahmazoğlu, “Buradaki amacımız Kurban Bayramı öncesinde kurban almak isteyen veya evinin ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlarımıza destek olmak. Şahinbey Belediyesi olarak ocak ayının başında 750 TL, Mart ayında da pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere bin TL destek sağlamıştık. Buradaki desteğimizde özellikle ihtiyaç sahibi 7 bin ailemizin Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını yapmasına yönelik verilen yardımdır. Böylelikle son altı ay içerisinde vatandaşlarımıza yaklaşık 25.000.000 TL sosyal destek sağlamış olacağız.” dedi.

Şahinbey Belediyesinin 7 bin ihtiyaç sahibi aileye vereceği destekten dolayı oldukça memnun olan vatandaşlar da, “Evine et girmeyen insanlar var. Bu tür yardımların olması bizleri sevindiriyor. Kurban Bayramında kurban kesemeyecek durumda olanların yardımına yetişiyor. Çok önemli bir hizmet. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bizi bizden daha fazla düşünüyor. Pandemi sürecinde de vatandaşları sevindirdi, hem yardım paketi dağıttı hem de bin TL destekte bulundu.”  diye konuştular. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.


Zahittin arslan

Gaziantep’te dar gelirli ailelere kurbanlık desteği verilecek

Kiracim bu durumum yok kesmeye kurban alacak param yok ancak evimi gecindiyorumBu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.