Gaziantep’te dar gelirli 7 bin aileye 2 bin TL destek verilecek

Gaziantep’te dar gelirli 7 bin aileye 2 bin TL destek verilecek

Gaziantep’te dar gelirli 7 bin aileye 2 bin TL destek verilecek
Şahinbey Belediyesi, Coronavirus (Covid-19) ile mücadele kapmasında, ilçedeki dar gelirli 7 bin aileye Kurban Bayramı öncesi 2 bin TL nakit yardımında bulunacağını açıkladı.

Yapılan ve yapılacak hizmetler için toplanan Şahinbey Belediye meclisinin temmuz ayı oturumunda sosyal marketten faydalanan ihtiyaç sahibi 7 bin aileye ve yeni evlenecek olan çiftleri mutlu edecek kararlar alınarak komisyonlara havale edildi.

Sosyal mesafe kuralına riayet edilerek birer koltuk boşluk bırakılan meclis toplantısı, Şahinbey Nikâh Salonu’nda yapıldı. Meclise Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu başkanlık yaptı.

Toplantıda konuşan Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi bünyesinde olan sosyal marketten faydalanan ihtiyaç sahibi 7 bin aileye Kurban Bayramı öncesi 2 bin TL destek vereceklerini söyledi.

Tahmazoğlu, “Bunun için gerekli çalışmaları yaptık. Coronavirus tedbirleri kapsamında daha önce de vatandaşlarımıza 1000’er lira destekte bulunmuştuk. Kurban Bayramı öncesinde sosyal marketimizden destek alan 7 bin aileye 2 bin TL destek vererek kurbanlarını almalarına yardımcı olmak istiyoruz.” dedi.

Alım gücü olmayan ve evlenecek olan çiftlere çeyiz yardımında bulunacaklarını belirten Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin gereksinimlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Sosyal marketimizden destek alan 7 bin aileye Kurban Bayramı öncesi 2 bin TL destek vereceğiz. Ancak sadece bununla da yetinmeyip, yeni evlenecek olan ancak maddi gücü zayıf olan çiftlerimize ihtiyaçlarına göre buzdolabı, çamaşır makinası, fırın, oturma grubu, halı ve elektrik süpürgesinden oluşan çeyiz seti hediye edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK