Gaziantep'te daha önce yakalanan DAİŞ üyesi tutuklandı

Gaziantep'te daha önce yakalanan DAİŞ üyesi tutuklandı

Gaziantep'te daha önce yakalanan DAİŞ üyesi tutuklandı
15 Haziranda Gaziantep'te gözaltına alınana Ebu Abdullah El Şami kod adlı J.A.R.A. isimli DAİŞ üyesi tutuklanması talebiyle ile sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 15 Haziran'da düzenlenen operasyonda “Ebu Abdullah El Şami” kod adlı J.A.R.A’nın Gaziantep’te yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, “Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca DEAŞ silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, DEAŞ silahlı terör örgütünün sözde şer’i mahkemelerinde kadılık/savcılık görevini yürüten ve bu kapsamda piyade er S.T. ve F.Ş. isimli Türk vatandaşlarının şehit edilmeleri ile sonuçlanan infaz kararlarını veren Ebu Abdullah El Şami kod adlı J.A.R.A. isimli şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımızca gerçekleştirilen operasyon kapsamında 15 Haziran tarihinde gözaltına alınmış olup 18 Haziran tarihinde soruşturma işlemlerinin ardından sorgusunun yapılarak tutuklanması talebiyle ile sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır.” denildi.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK