Gaziantep’te Covid-19 kurallarını ihlal eden 288 kişiye para cezası

Gaziantep’te Covid-19 kurallarını ihlal eden 288 kişiye para cezası

Gaziantep'te sosyal mesafe, maske kuralını ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle 288 kişiye para cezası verildi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 önlemleri kapsamında yapılan denetimlerinin aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda Covid-19 önlemleri kapsamında dün gerçekleştirilen denetimlerle ilgili bilgi verilen açıklamada, “15 Mart günü sokağa çıkma yasağını ihlalden eden 180, sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal eden 108 şahsa idari yaptırım uygulanmış, maske ve mesafe kuralını ilk kez ihlal ettiği tespit edilen 352 şahıs ise ikaz edilmiştir.” denildi.

Denetimlerde ayrıca bin 386 işyeri denetlendiği bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.