Gaziantep'te Covid-19 kurallarına uymayanlara idari işlem uygulandı

Gaziantep'te Covid-19 kurallarına uymayanlara idari işlem uygulandı

Türkiye'nin en çok Coronavirus (Covid-19) vakalarının görüldüğü illerden biri olan Gaziantep'te her gün binlerce kişiye sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle idari işlem uygulanıyor.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde sosyal mesafe ve maske denetimlerinin devam ettiği, bu kapsamda Covid-19 tedbirleri kapsamında 2 bin 124 kişiye sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle idari işlem uygulandığı belirtildi.

Açıklamada, "24 Ağustos 2020 günü il genelinde Coronavirus tedbirleri kapsamında 2 bin 124 şahsa sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal etmekten idari yaptırım uygulanmış, 21 şahsa da karantina hükümlerine aykırı davranmaktan işlem yapılmıştır." denildi.

Denetlenen 395 iş yerinde ise herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığı bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK