Gaziantep’te camiler periyodik olarak dezenfekte ediliyor

Gaziantep’te camiler periyodik olarak dezenfekte ediliyor

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında uygulanan toplu ibadet kısıtlamasının sona ermesinin ardından kentteki camilerde genel temizliklerin yanı sıra dezenfekte işlemlerin de aralıksız devam ediyor.


Vatandaşın, huzur içerisinde ibadetini yerine getirmesi için cami temizliği hizmeti, Cronavirus (Covid-19) döneminde de aralıksız sürdürülüyor. Şehitkamil Belediyesine bağlı ekipler, periyodik olarak ilçe genelindeki her camide genel temizlik ve dezenfekte işlemi gerçekleştiriyor.

Yapılan temizliklerde ekipler, ilk olarak camin içindeki halılara anti bakteriyel toz serpiyor ve halıları elektrikli süpürgelerle temizliyor. Temizlik ekipleri daha sonra cami kapısı, mihrap, minber, ahizeler, kitaplıklar, vestiyerler, ayakkabılıklar, pencereler ve camları temizliyor.

Ayrıca şadırvan ve tuvaletlerle birlikte cami avlularında çevre temizliği yapan ekipler, temizlik sonrası cami içine gül esansı sıkarak caminin güzel kokması sağlıyor. Böylece cemaatin daha huzurlu, sağlıklı ve hijyenik ortamlarda ibadet etmesine olanak sunuluyor.

Camide yapılan temizlik değerlendirmelerde bulunan Hacı Nermin ve Cengiz Bayel Camii İmam Hatibi Hayri Yazgan, "Malum pandemi dönemi içerisinde öğle ve ikindi olmak üzere 2 vakit kılınan namazlarımız, geçtiğimiz hafta itibariyle 5 vakit kılınmaya başlandı. Sağ olsun Şehitkamil Belediyemizin cami temizlik ekibi, bugün camimizi baştan aşağı temizliyorlar. Camimizin halıları elektrikli süpürgelerle temizlendi. Cami kapısı, mihrap, minber, ahizeler, ayakkabılıklar, pencereler ve camların temizliği yapıldı. Vatandaşlarımız daha temiz ve hijyen bir ortamda maske takarak ve sosyal mesafe kuralına uyarak vakit namazlarını camimizde kılabilecekler.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri