Gaziantep’te camiler düzenli olarak dezenfekte ediliyor

Gaziantep’te camiler düzenli olarak dezenfekte ediliyor

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında uygulanan toplu ibadet kısıtlamasının kaldırılmasının ardından kentteki camilerde genel temizliklerin yanı sıra dezenfekte işlemleri de aralıksız devam ediyor.


Camilerin yeniden ibadete açılmasından bu yana Şahinbey Belediyesi, camilerdeki dezenfekte ve temizlik çalışmaları düzenli bir şekilde sürdürüyor.

Coronavirus önlemleri kapsamında halkın yoğun olarak kullandığı açık alanlar ile cadde ve sokakları düzenli olarak dezenfekte eden Şahinbey Belediyesi, camilerde de düzenli olarak, dezenfekte ve temizlik çalışmalarına ara vermiyor.

Gaziantep’te camiler düzenli olarak dezenfekte ediliyor

Her cuma namazı öncesi camilerin avluları ve içleri tiziz bir şekilde dezenfekte edilerek, yıkanıp ibadete hazır hale getirilirken, belediyeye bağlı ekipler Şahinbey ilçesindeki tüm camileri periyodik olarak temizliyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Coronavirus pandemisine karşı mücadelenin devam ettiğini ve bu çerçevede camilerin düzenli olarak temizlendiğini belirtti.

Şahinbey Belediyesi olarak Coronavirus pandemisine karşı kesintisiz mücadelelerini sürdürdüklerini belirten Tahmazoğlu, “Şahinbey ilçesindeki tüm camilerimizin normal zamanlarımızda da ayda en az iki defa temizliklerini yapıyor ve vatandaşlarımızın hijyenik ortamlarda ibadetlerini yapmalarını sağlıyorduk. Coronavirus ile mücadele de bu sayıları daha da yükselttik. Bundan sonraki süreçlerde de çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.” diye konuştu.

Gaziantep’te camiler düzenli olarak dezenfekte ediliyor

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK