Gaziantep’te bir kilo 200 gram bomba bulundu

Gaziantep’te bir kilo 200 gram bomba bulundu

İçişleri Bakanlığı, Gaziantep'te bir polis karakolunun yakınlarında park edilen aracın altında 3 parça halindeki bir kilo 200 gram bombanın imha edildiğini, olayla ilgili ise 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.


Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Şehitkamil ilçesindeki Karşıyaka Polis Merkez Amirliği yakınlarında bir aracın altına bırakılan çantayı gören vatandaşların durumu polise bildirdiği belirtildi.

İhbar üzerine bölgeye İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha Şube Müdürlüğü ekipleri ile aralarında özel harekat polisinin de bulunduğu çok sayıda polisin sevk edildiği bildirildi.

Paketin bulunduğu yerde güvenlik tedbiri alındıktan bomba imha uzmanlarının yaptıkları incelemede, aracın altındaki çanta içinde 3 parça halinde yaklaşık bir kilo 200 gram ve her parçası zaman ayarlı düzeneğe sahip patlayıcı madde bulduğu ifade edildi.

Patlayıcının bomba imha uzmanları tarafından kontrollü şekilde imha edildiği belirtildi.

Polis ekipleri, yapılan ihbar ve analiz çalışmaları sonucu uygulama noktasında durdurduğu araçtaki biri eşkale uyan 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

20 Ağustos 2012 yılında Ramazan Bayramının ikinci gününde Karşıyaka Polis Merkez Amirliği’ne PKK tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, 4'ü çocuk 10 kişi hayatını kaybetmiş, 64 kişi de yaralanmıştı. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.