Gaziantep’te bir ev karantinaya alındı

Gaziantep’te bir ev karantinaya alındı

​Araban İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 2 katlı evin 14 gün süreyle karantinaya alındığı açıklandı.


Merkez Şehtikamil ilçesinde yaşayan S.Y. Araban ilçesi Gelinbuğday Mahallesi'ndeki (köy) ailesini ziyaret etti. Ailesinin yanında 2 gün kaldıktan sonra dönen S.Y. rahatsızlandı. Kentteki özel hastanede yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıkan S.Y. tedavi altına alındı.

Araban İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, S.Y'nin temasta olduğu belirlenen Gelinbuğday Mahallesi'ndeki ailesinin 2 katlı evinin karantinaya alınmasına karar verdi.

Karantina kararının ardından, Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri evin çevresinde dezenfekte çalışması yaparken, Araban İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri eve giriş ve çıkışların önüne geçmek için tedbir aldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.