Gaziantep'te bayram öncesi drone ile trafik denetimi

Gaziantep'te bayram öncesi drone ile trafik denetimi

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında Kurban Bayramı öncesinde Gaziantep'te de trafik denetimi yapıldı.


İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla kara yollarındaki kontrollerini arttırdı. Sürücüleri uyaran ekipler, drone ile de denetim yaptı.

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez ve Şahinbey İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Osman Akif Demirel de farklı yol kontrol noktalarında gerçekleştirilen denetimleri yerinde inceledi.

Zeybek ve Bekmez, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla seyahat eden vatandaşlardan trafik kurallarına ve Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemlere uymalarını istedi.

Çocuklara trafik kurallarının yazılı olduğu çikolata, oyuncak, boyama kitabı ve kırmızı düdük hediye eden Zeybek ve Bekmez, trafik kurallarına uyulması konusunda sürücülere uyarıda bulundu.

Anne veya babalarının araç kullanırken kural ihlali yaptığı durumlarda çocuklardan kırmızı düdüklerini çalarak uyarıda bulunması istenirken, denetimlerin bayram boyunca süreceği bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK