Gaziantep’te “askıda tablet” kampanyası başlatıldı

Gaziantep’te “askıda tablet” kampanyası başlatıldı

Gaziantep’te “Kalbe Dokun Gönül Kazan Projesi” kapsamında hayata geçirilecek ve uzaktan eğitim çerçevesinde tableti olmayan öğrencilere tablet temin edilmesi için “askıda tablet” kampanyası başlatıldı.


Gaziantep Valiliği öncülüğünde, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lar başta olmak üzere hayırseverlerin destek verdiği “askıda tablet” kampanyası başladı.

Gaziantep Valiliği fuaye salonunda düzenlenen toplantı ile startı verilen kampanya kapsamında 60 bin tablet toplandı.  

Gaziantep’te “askıda tablet” kampanyası başlatıldı

Toplantıda açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, yeni eğitim-öğretim döneminde kentte yaşayan bütün öğrencilerin uzaktan eğitime daha kolay erişebilmeleri için “askıda tablet” kampanyası başlattıklarını söyledi.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için öğrencilere destek vermek istediklerini belirten Gül, herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet etti.

Gül, “Kalbe Dokun Gönül Kazan Projesi” kapsamında hayata geçirilecek ve uzaktan eğitim kapsamında tableti olmayan öğrencilere tablet temin edilmesini amaçladıklarını belirtti.

“Öğrencilerimizin tablet, bilgisayar ve internete ihtiyaçları var”

Pandemi sürecinden eğitimin de etkilendiğine dikkat çeken Gül, “Yaklaşık 7-8 aydır salgın Türkiye'de ve dünyada devam etmektedir. Bundan en çok etkilenen sektörlerden biri bir tanesi de eğitim sektörüdür. Milli Eğitim Bakanlığımız, öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz olağanüstü bir gayret gösterdi ve yoğun bir çaba harcadılar. Uzaktan eğitim sürecinde dünyada en iyi eğitim veren bakanlıklardan bir tanesi olduk. Fakat alanda baktığımızda bazı eksiklikler görüyoruz. Bu eksikliklerden bazıları özellikle televizyonun dışında tablette, bilgisayarda dersleri takip etmek için tabletlere ve internete ihtiyaç vardır. Gaziantep ilimizde de bu anlamda tableti ve interneti olmayan çocuklarımız var.” dedi.

“Bu kampanya ile öğrencilerimize destek olacağız”

Gaziantep'te yaklaşık 630 bin öğrenci olduğunu belirten Gül, “Bunların içerisinde tablete ve internete ihtiyacı olan 100 bin civarında öğrenci kardeşimizin olduğunu gördük. Gaziantep'te her şeyi birlikte yapıyoruz. ‘Gaziantep modeli’ dediğimiz model budur. Büyükşehir belediye başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, milli eğitim müdürümüze, organize sanayi bölgesi ve esnaf odalarımız başkanımızla görüştük. sanayi ve ticaret oda odası başkanlarımızla da telefonla görüştük. Bu yavrularımızın uzaktan eğitimi daha iyi alabilmeleri için bir kampanya başlattık. ‘Kalbe Dokun Gönül Kazan Projesi’ni daha önce de yapmıştık. ‘Gönül seferberliği’ kampanyası ile ihtiyaç sahiplerine yardımlar toplamıştık. Bu sefer de tablet toplayacağız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve TEKNOFEST Başkanı Selçuk Bayraktar’ın uzaktan eğitime ulaşma fırsatı olmayan öğrenciler için 5 bin tablet bilgisayar hediye ettiklerini anımsatan Vali Gül, TEKNOFEST’in bileşenleri olarak Gaziantep’te de böyle bir kampanya başlattıklarını belirtti.

Gül, kampanyaya destek vermek isteyenlerin Gaziantep Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın kurumsal hesabına para yatırarak destek verebileceklerini belirterek, kampanyaya destek veren ve verecek olan herkese teşekkür etti.

“40 bin tablete ihtiyacımız var”

Kampanya kapsamında 60 bin adet tablet topladıklarının bilgisini veren Gül, “Şu anda 40 bin tablete ihtiyacımız var. Her tabletin 4 aylık interneti olacak. 4 aylık internet paketi olan tabletlerin 20 binini Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 20 binini Şahinbey Belediyesi, 10 binini Şehitkamil Belediyesi, 10 binini Organize Sanayi Bölgesi karşılayacağını söyledi. Vatandaşlarımızda, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na elektronik ortamda bağış yapabilirler. Web sayfamızdaki hesap numaralarına da bağış yaptırabilirler. Bir tablet ve 4 aylık interneti için yaklaşık olarak bin lira bir maliyet ödüyorlar ve vatandaşlarımızdan bin lira yatıran kişiye kime tablet verdiğini kendisine söyleyeceğiz. Alan el ile veren el bir anlamda birbirini bilmiş olacak.” şeklinde konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, öğrencilerin uzaktan eğitimle ihtiyaç olan tablet ihtiyacını karşılamak için bu kampanyayı başlattıklarını ve kampanyaya 20 bin tablet bağışında bulunarak destek verdiklerini belirtti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye olarak her zaman eğitime ve öğrencilere destek verdiklerini belirterek, 20 bin tablet bağışında bulunduklarını ifade etti.

Şehitkamil Belediye Başkan Vekili Murat Özgüler, 10 bin tablet bağışında bulunarak kampanyaya destek vereceklerini söyledi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Pandemi süreci ile başlayan uzaktan eğitim dönemiyle ortaya çıkan tablet ihtiyacını gidermek için başlatılan kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, 20 bin tablet bağışında bulunduklarını ve bu sayıyı işadamlarının desteğiyle artırmak istediklerini söyledi.

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, kampanyayı çok anlamlı bulduklarını ve kampanyaya destek vermek için çaba göstereceklerini kaydetti.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri