Gaziantep’te aranan 164 şüpheli yakalandı

Gaziantep’te aranan 164 şüpheli yakalandı

Gaziantep’te çeşitli suçlardan aranan 164 şüpheli gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında yakalandı.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde 17-18 Mart tarihlerinde asayiş uygulaması gerçekleştirildiği belirtildi.

Gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında, çeşitli suçlardan aranan 164 şüphelinin yakalandığı belirtilen açıklamada, uyuşturucu satıcıları ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda da 185 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 35’inin tutuklanarak cezaevine konulduğu ifade edildi.

Asayiş uygulamalarında, uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik yapılan operasyonlarda, silah, mermi, uyuşturucu ve çeşitli çalıntı malzemeler ele geçirildiği bildirildi. 

Öte yandan, 1-16 Mart tarihleri arasında yapılan çalışmalarda ise Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde 6 işyerinden, 10 evden, bir araçtan olmak üzere toplam 19 hırsızlık olayı aydınlatıldı.

Hırsızlık olaylarını gerçekleştiren ve düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 16 şüpheliden 10'u tutuklandı.

Ayrıca, Şehitkamil ilçesinde şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada da araca gizlenmiş 2 bin 580 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilirken 2 şüpheli gözaltına alındı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.