Gaziantep’te aranan 145 şüpheli asayiş denetimlerinde yakalandı

Gaziantep’te aranan 145 şüpheli asayiş denetimlerinde yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kent genelinde asayiş uygulaması ve denetimleri gerçekleştirildi.


Kentte 5-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen denetimlerde, çeşitli suçlardan aranan 145 şüpheli yakalanırken, 55 şüpheliye uyuşturucu bulundurmak, 30 şüpheliye ise, hırsızlık suçundan yasal işlem yapıldı.

Uyuşturucu ve silahlar ile çeşitli çalıntı malzemelerin ele geçirildiği denetimlerde gözaltına alınan şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Evlerden hırsızlık yapan 2 şüpheli tutuklandı

Öte yandan Nizip ilçesi Şahinbey Mahallesi'nde bir evde meydana gelen hırsızlık olayını gerçekleştiren bir şüpheli ile Menderes Mahallesi'nde bir evden cep telefonu çalan ve 40 adet suç kaydı bulunan şüpheli, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen R.Ş. ve M.K. isimli şüpheliler, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Çaldıkları araçla gasp yapan 3 şüpheli tutuklandı

Merkez Şahinbey ilçesinde çaldıkları araçla iki ayrı gasp olayını gerçekleştiren 3 şüpheli, düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

İşyeri ve evlerden hırsızlık yapan 2 şüpheli tutuklandı

Şahinbey ilçesinde farklı tarihlerde meydana gelen 5 ev ve bir işyerinden hırsızlık olmak üzere, toplam 6 hırsızlık olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda, hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri güvenlik karması kayıtlarından tespit edilen 2 şüpheli, düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Bin 280 paket gümrük kaçağı sigara, 196 kilo nargile tütünü ve 5 kilo nargile tütünü aroması ele geçirildi

Şehitkamil ilçesi Fevzi Çakmak Bulvarı'nda durdurulan bir araçta yapılan aramada, 430 paket gümrük kaçağı sigara, Sarıgüllük Mahallesi'nde durdurulan bir araçta yapılan aramada ise, 850 paket gümrük kaçağı sigara ve 28 kilo gümrük kaçağı nargile tütünü, Şahinbey ilçesi Kepenek Mahallesi'nde bulunan bir işyerinde yapılan aramada da 168 kilo gümrük kaçağı nargile tütünü ve 5 kilo nargile tütünü aroması ele geçirildi. İki araca el konulurken, 4 şüpheli gözaltına alındı.

Uyuşturucu operasyonunda 3 şüpheli gözaltına alındı

Nizip ilçesi Hafızpaşa Mahallesi'nde bulunan bir iş yerinde yapılan aramada 210 gram esrar maddesi, bir adet ruhsatsız tabanca ve bir adet kesici alet ele geçirildi. Olayla 3 şüpheli gözaltına alındı. 
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.