Gaziantep'te araçta tarihi eser ele geçirildi

Gaziantep'te araçta tarihi eser ele geçirildi

Şahinbey ilçesinde şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada ele geçirildi. Olayla ilgili bir şüpheli gözaltına alındığı bildirildi.


İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte tarihi eser kaçakçılığı yapılacağı bilgisi üzerine bir şüphelinin kullandığı aracın Öğretmeneviler Mahallesi'nde durdurulduğu, yapılan aramada, 120 sikke, 9 yüzük, 3 haç, 4 kolye ucu ve bir zincir, 9 heykel, bir madalyon, 6 misket, 55 değişik ebat ve boyutlarda eşya, 3 taş ve 2 dedektörün ele geçirildiği belirtildi.

Gözaltına alınan sürücü hakkında, "Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na Muhalefet" suçundan işlem başlatıldığı ifade edildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.