Gaziantep'te 8 yıl sonra bebek sahibi oldular

Gaziantep'te 8 yıl sonra bebek sahibi oldular

Şahinbey ilçesinde yaşayan Gülbeyaz ve Yunus Polat çifti, 8 yıl sonra bebek sahibi olmanın sevincini yaşıyor.


Polat çiftinin mutluluğuna ortak olmak isteyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ile aileyi evinde ziyaret etti.

Şahinbey ilçesinde, 2009 yılında hayata geçirilen "Hoş Geldin Bebek Projesi"yle dünyaya gelen 120 bininci bebeğe ve Polat çiftine, belediye tarafından çeşitli hediyeler verildi.


Çiftin, "Serapsu" ismini verdiği bebeğe çeyrek altın takan Tahmazoğlu, ailenin sevincini paylaştı.

Ziyarette açıklamalarda bulunan AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, "Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte Gülbeyaz ve Yunus Polat çiftinin Serapsu isimli bebeğini ziyarete geldik. Serapsu, çiftin evliliğinden sekiz yıl sonra doğan bir bebeğimiz. Böyle bir mutluluğu aile ile birlikte yaşadığımız için çok sevindik. Allah analı-babalı büyütsün. Bahtını ve şansını güzel etsin. Çocuk hayatta sahip olunabilecek en güzel varlık. Allah hayırlı ve uğurlu etsin." dedi.


Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da "Yeni doğan Serapsu bebeği ziyaret edip çiftimizin mutluluğuna ortak olduk. Çocuk bakımı ve devamında izlenecek süreç çok önemli. Bu konuda annelerimize kitapçık veriyoruz ve aynı zamanda anne sütünün önemi, aşılar ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgilendiriyoruz. Sağlıklı bir nesil yetişmesine vesile olmuş oluyoruz. Anne ve babayı tebrik ediyorum. 8 yıl sonra olması, çocuk hasreti açısından da önemli… onların mutluluğuna şahit olduk. Mutlulukları gözlerinden okunuyor. Allah analı-babalı büyütsün, mutluluklar diliyorum." ifadelerini kullandı.


Çocuk gelişimi ve sağlığı için "Hoş Geldin Bebek Projesi"nin önemli olduğunu belirten Tahmazoğlu, "Hoş Geldin Bebek Projesi, Şahinbey Belediyesi olarak 2009 yılında başlattığımız bir projeydi. Yeni doğan bebekleri evlerinde ziyaret ederek, Sağlık Müdürlüğümüzün görevlendirdiği ebe, belediyemizin ekipleri ile birlikte annelere eğitim vermek ve yeni doğan bebeklere hediyelerini vermek için ziyaret ediyorlar. 11 yıldan bu yana 120 bininci bebeğe Şahinbey ilçemizde ulaşmış olduk." diye konuştu.

Polat çifti, ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek "Milletvekilimize ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Böyle bir günde bizleri yalnız bırakmayıp mutluluğumuza ortak oldular. Sekiz yıl sonra yaşanan bir mutluluk. Rabbimize hamd olsun." şeklinde konuştular. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.