Gaziantep’te 6 evde 42 kişi karantinaya alındı

Gaziantep’te 6 evde 42 kişi karantinaya alındı

​İslahiye ilçesinde ailesini ziyaret eden bir kişinin Covid-19 testi pozitif çıkınca 42 kişi karantinaya alındı.


Edinilen bilgiye göre, kent merkezinde bir fabrikada çalışan S.K. yıllık izne ayrılarak çiftçilikle uğraşan ailesine yardım için İslahiye ilçesine bağlı Bayraktepe Mahallesi'ne geldi. Burada rahatsızlanan S.K. ailesi tarafından hastaneye götürüldü.

Hastanede tedavi altına alınan S.K'nın yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İslahiye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu S.K'nın temas kurduğu 6 evdeki 42 kişinin karantinaya alınmasına karar verdi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından tebliğ yapılarak karantinaya alınan evlerin çevresine jandarma ekipleri, güvenlik şeridi çekti. Giriş ve çıkışların yasaklandığı evlerin çevresi belediye ekiplerince dezenfekte edildi.

Karantinaya alınan evlerde yaşayanların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı bildirildi. 
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.