Gaziantep'te 3 yeni okul için daha imzalar atıldı

Gaziantep'te 3 yeni okul için daha imzalar atıldı

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “100. yılda 100 hayırsever” kampanyası kapsamında kente 3 yeni okul daha yapılacak.


Gaziantep Valiliğinde düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, hayırsever Zorkirişçi ve Erdemoğlu ailelerine teşekkür ederek protokol yapılan günlerin en güzel günler olduğunu söyledi.

Kampanyaya destek veren Erdemoğlu ailesi, 32 derslikli ortaokul ve 32 derslikli lise olmak üzere toplamda 64 derslikli iki okulu Gaziantep’e kazandıracak. Yine kampanyaya destek veren Zeki Mensucat tarafından ise 32 derslikli ilkokul yaptırılacak.

Hayırseverler tarafından aynı anda 96 derslikli üç okul protokolü yapmanın Gaziantep’in dışında çok az şehirde olabileceğini dile getiren Gül, “Bu şehri o anlamda da takdir ediyoruz. Bu şehrin insanlarına minnettarız. Okul noktasında iki ailemiz de üzerine düşen neyse yapmak istediklerini belirttiler. Eski TEDAŞ’ın olduğu alanda 3 okula ihtiyacımız vardı. Okulu baştan sona hayırseverlerimiz yapacak. Bu üç okulumuz tamamlandığında o bölgede şu an ikili eğitim yapan ve sınıf mevcudu fazla olan dört tane okulumuz tekli eğitime geçmiş olacak. Allah hayırseverlerimizin sayılarını arttırsın.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, kampanyaya destek veren hayırseverlere teşekkür ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hayırsever Erdemoğlu ailesi adına konuşan Ali Erdemoğlu, Gaziantep’in eğitim ile ilgili ihtiyaçlarına çam sakızı çoban armağanı destek vermek istediklerini belirterek hayra vesile olan Vali Gül’e teşekkür etti.

Hayırsever Mehmet Zorkirişçi, gelecek nesillerin eğitimine katkı sunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından Hacıbaba Mahallesinde inşa edilecek 3 okulun için imzalar atıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK