Gaziantep’te 2020 yılında 144 bin 503 işyeri denetlendi

Gaziantep’te 2020 yılında 144 bin 503 işyeri denetlendi

Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2020 yılı içerisinde 144 bin 503 işyerini denetledi.


Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri, halkın sağlıklı ürünler tüketebilmesi için birçok işyerine yönelik denetimlerini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle halkın bilinçli tüketici olmasını sağlamak için birçok projeye imza atan Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri, iş yerlerinde hijyen kurallarına uyulmasına büyük önem veriyor.

Ekipler, bu kapsamda 2020 yılı içerisinde 144 bin 503 iş yerini denetlerken 105 bin 962 iş yerine ihtar verdi.

Amaçlarının halkın sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak olduğunu belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, zabıta ekiplerinin günün 24 saati görev başında olduğunu ve büyük bir özveri ile çalıştığını söyledi.

Zabıta ekiplerinin hijyene önem vererek mesai saati gözetmeksizin kullanılan ham maddenin işlenişini görebilmek adına denetimlerini yaptıklarını ve ekiplerin görevlerinin başında olduğuna dikkat çeken Tahmazoğlu, “Zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızdan gelen her türlü şikayeti dikkate alarak konuyla ilgili gerekli çalışma ve denetimleri anında yapmaktadır. Gıda ve bozuk ürün konularında vatandaşlarımız da duyarlı davranmalı. Her türlü şikayet ve ihbarlarını zaman geçirmeden belediye veya zabıta ekiplerine bildirmeliler. Bu sayede insan sağlığını tehdit eden unsurlar vatandaşımıza zararı dokunmadan engellenecektir. Zabıta ekiplerimiz ayrıca geçtiğimiz yıl tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Coronavirus ile ilgili olarak maske, mesafe ve hijyen denetimleri yaparak vatandaşların salgının yayılmasını engellemek adına önemli çalışmalara imza atmış ve çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığı bizler için her zaman önemlidir bu anlamda çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.