​Gaziantep’te 150 bin öğrenciye spor ayakkabısı dağıtılacak

​Gaziantep’te 150 bin öğrenciye spor ayakkabısı dağıtılacak

Öğrencilere, karne hediyesi olarak spor ayakkabı hediye ediliyor.


Şahinbey Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen spor ayakkabısı dağıtımına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Şahinbey Belediyesi tarafından randevu sistemiyle yapılan dağıtıma öğrenciler ilk günden itibaren yoğun bir ilgi gösterirken, ayakkabılarını alan öğrenciler Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler.

Bu yıl yaklaşık 150 bin öğrenciye spor ayakkabısı dağıtacaklarını belirten Tahmazoğlu, daha önceki 3 yıl boyunca öğrencilere toplam 251 bin 307 adet spor ayakkabısı hediye ettiklerini anımsattı.

Öğrencilere kitap okumaları ve spor yapmaları yönünde tavsiyelerde bulunan Tahmazoğlu, “Öncelikle öğrencilerimize bu zor günlerde evde kaldıkları süre boyunca sık sık kitap okumalarını ve derslerine çalışmalarını tavsiye ediyorum. Biliyorsunuz öğrencilerimiz Coronavirus nedeniyle ikinci dönem okula gidemediler. Ancak bu süreçte onları yalnız bırakmadık. Onlara kitaplar ve testler dağıtarak eğitimlerine yardımcı olduk. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz spor ayakkabısı dağıtımına bu yıl da randevu sistemiyle devam ediyoruz. 24 ayrı noktada yaptığımız spor ayakkabısı dağıtımını alınan tedbirler çerçevesinde gerçekleştiriyoruz.  Bu yıl ortaokul, lise ve güz döneminde de üniversite öğrencilerimize 150 bin adet spor ayakkabısı hediye ediyoruz. Öğrencilerimizin başarılarını her zaman destekleyerek onların yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Spor ayakkabısı alan öğrencilerden Beyza Nur Düşengel, 4 yıldır spor ayakkabısı dağıtımından faydalandığını belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun sayesinde 4 dönemdir spor ayakkabısı alıyoruz. Onun sayesinde spor yapabilecek ayakkabılarımız oluyor. Başkanımıza öğrencileri düşündüğü için ve her zaman yanında olduğu için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Fatma Gizem Orhan da spor ayakkabısı almanın mutluğunu yaşayarak, “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizlerin her zaman yanında oldu. Bu yıl ayakkabı dağıtımına randevu sistemiyle geldik. Coronavirus nedeniyle tüm tedbirler alınmıştı ve yoğunluk olmadan ayakkabımızı aldık.” ifadelerini kullandı.

Tahmazoğlu’nun öğrencilere birçok hediye dağıttığını belirten Salih Ekrem Oğlakçı da, “Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Kendisi öğrencilere sadece spor ayakkabısı değil, değişik birçok hediyede verdi. Hem kardeşim için hem de kendim için spor ayakkabısı aldım. Bu hediye hem spor yapmak için hem de alım gücü olmayan aileler için çok önemli. Allah kendisini başımızdan eksik etmesin.” şeklinde konuştu.

Spor ayakkabısını babası ile birlikte almaya gelen Sedef Karakılınç, “Spor ayakkabısı dağıtımından 2 yıldır faydalanıyorum. Bu yılda pandemiden dolayı randevu sistemi uygulanmış çok iyi olmuş alınan tedbirler bizi mutlu etti. Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

Kızı Sedef Karakılınç ile birlikte spor ayakkabısı almaya gelen Cuma Karakılınç, Şahinbey Belediyesi’nin uygulamasından oldukça memnun olduklarını belirterek, “Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun ilçemiz için yaptığı çalışmaları çok beğeniyoruz. Yapmış olduğu bu projeyle öğrencilere maddi ve manevi destek olmuş oluyor. Başkanımız ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK