Gaziantep’te 120 bin kişinin yaşayacağı mahallede çalışmalar devam ediyor

Gaziantep’te 120 bin kişinin yaşayacağı mahallede çalışmalar devam ediyor

Gaziantep’te 120 bin kişinin yaşayacağı mahallede çalışmalar devam ediyor
Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesinin yeni mahallerinden olan ve 120 bin kişinin yaşayacağı Yamaçtepe Mahallesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

12 milyon metrekare alan üzerine kurulan Yamaçtepe Mahallesi Şahinbey’in en gözde mahalleleri arasında gösterilmeye aday bir yaşam alanı olarak dizayn ediliyor. Etrafı ormanlık alanlarla çevrili olan Yamaçtepe Mahallesi’nde yol açma çalışmaları ise aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.

Yeni kurulan mahalle ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Yamaçtepe Mahallesi’nin Gaziantep’in en gözde mahallelerinden birisi olacağını belirtti.

Göreve geldikleri günden bu yana çarpık yapılaşmayı önlemek ve imarlı alanların arttırılması noktasında çok ciddi çalışmalar yaptıklarını anımsatan Tahmazoğlu, “Yamaçtepe Mahallemizde 12 milyon metrekare alan içerisinde 3 milyon metrekarelik yol açarak 120 bin kişinin yaşayacağı yeni yaşam alanı sunduk. Şu anda yol açma çalışmalarımızın büyük bir bölümü tamamlandı, kalan kısım için ise çalışmalarımız devam ediyor. Böylelikle burada hem kendi içerisinde bir ulaşım sağlamış olacağız hem de konut yapımı çalışmalarında araçların rahat bir şekilde gelip-gidebilmesine imkân sağlayacağız.” dedi.

“Yamaçtepe Mahallemiz Gaziantep’imizin en gözde yerlerinden biri haline gelecek”

Doğa ile iç içe olana Yamaçtepe Mahallesinin yanında bulunan Yamaçtepe Tabiat Parkı’nı Şahinbey Belediyesi olarak Orman Bakanlığından kiraladıklarını belirten Tahmazoğlu, “Burada 120’ye yakın gencimiz konaklayabilecek. İçerisinde petlanton alanı, spor alanları, yemekhanesi, çamaşırhanesi ve idari binalarıyla gençlerimizin hoşça vakit geçirebileceği güzel bir mekân yapıyoruz. Ormanın diğer kalan kısmında ise vatandaşlarımızın piknik yapabilmeleri için oyun alanları, mangal yerleri ve oturma alanları yaparak şehrimize yeni bir orman alanı kazandırmış oluyoruz.  Yamaçtepe Mahallemiz ormanlık alanı ile birlikte Gaziantep’imizin en gözde yerlerinden biri haline gelecek.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK