Gaziantep’in Karkamış ilçesine 5 havan mermisi düştü

Gaziantep’in Karkamış ilçesine 5 havan mermisi düştü

Gaziantep'in Suriye sınırındaki ilçesi olan Karkamış'a Kobani’nin Zor Mağar köyünden atılan 5 havan mermisi düştü. Olayda ölen ya da yaralananın olmadığı belirtildi.


Edinilen bilgiye göre, Suriye tarafından Karkamış sınırının sıfır noktasında bulunan ve PKK/YPG’nin kontrolündeki Kobani’nin Zor Mağar köyünden ilçenin 5 farklı noktasına atılan havan mermileri ilçede paniğe neden oldu.

Mermilerden birinin bir evin çatısına, birisinin askeri bölgeye, birisinin parka ve 2’sinin de Karkamış Gümrük Kapısı civarına düştüğü öğrenildi.

Sınırda yoğun güvenlik önlemleri alınırken, ilçeye giriş ile çıkışlarında sıklaştırıldığı ve bazı noktalara zırhlı araçların da konuşlandırıldığı bildirildi.

Ölen ya da yaralananın olmadığı olayın ardından polis ve jandarma incelemelere başladı.

Sınır birlikleri tarafından anında havan mermilerinin atıldığı bölgeye karşılık verildiği belirtildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri