Gaziantep’e yapılacak 2 okul için protokol imzalandı

Gaziantep’e yapılacak 2 okul için protokol imzalandı

Hayırsever aile tarafından şehirde yapılacak olan 40 derslikli okul için Gaziantep Valiliğinde imza töreni düzenlendi.


Gaziantep Valiliği koordinasyonunda ilde başlatılan “100’üncü yılda 100 hayırsever” kampanyası ile Gaziantep birçok alanda olduğu gibi eğitimde de adından söz ettirecek noktaya ulaşacak.

Kampanyaya destekler her geçen gün artarken, iki yeni okul için Gaziantep Valiliğinde, Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kirazoğlu ve hayırsever Akınal ailesi arasında protokol imzalandı.

Valilik makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan Vali Gül, okul yaptıran 100 hayırsevere darphanede bastırılacak madalyaların verileceğini kaydetti.

Eğitim alanında başlattıkları kampanyayı hatırlatan Gül, “Gaziantep savunmasının 100’üncü yılında şehrin önemli bir sıkıntısı olan eğitim sorununu çözmek için 100 hayırsever arıyorduk. Şu anda Akınal kardeşler ile iki okulun protokolünü imzalıyoruz. Her biri 40 derslikli olan okulların her biri bir kardeşin adına olmuş olacak. Daha öncede babaları adına hayır hasenat yapmışlardı. Şimdi ise kendileri adına yapıyorlar. Hem şehrimize sanayici olarak çok büyük katkıları var hem de sosyal sorumluluk anlamında bugün toplamda 80 dersliğin yapılmasına vesile oluyorlar. Ben ayrı ayrı kendilerine teşekkür ediyorum. Hayırseverlerimizi görünce Gaziantep’in meselelerini çözme noktasında geleceğe daha umutla bakıyoruz.” dedi.

“Kampanyaya destek verenlere madalya verilecek”

Kampanyaya destek veren 100 hayırsevere madalya verileceğini belirten Gül, “İlk etapta 100 hayırseverimizle devlet büyüklerimizin katılımları ile toplu protokol yapacaktık ama Coronavirus salgını dolayısıyla toplu protokol yapmaktan vazgeçerek bireysel anlamda protokol yapmaya karar verdik. İnşallah 100 hayırseverimizi tamamladıktan sonra da yılın sonlarına doğru yine devlet büyüklerimizin katılımları ile darphanede bastıracağımız madalyaları kendilerine takdim edeceğiz. Allah hayırseverlerimizin sayısını arttırsın. Şimdiye kadar çok önemli ölçüde protokol yaptık. Bugüne kadar yaptığımız protokoller 100 rakamını bulacağımızı gösteriyor. Gaziantepli hayırseverlere bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Kirazoğlu da eğitime yapılan yatırımların önemine değinerek hayırseverlere teşekkür etti.

Hayırsever Saim Akınal, Vali Gül’e hayra vesile olduğu için teşekkür ederek şehrin gelişmesine katkı sunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Hayırsever Suat Akınal ise, Gaziantep’in önemli ihtiyaçlarında biri olan eğitim kurumlarını yapma noktasında öncülük ettiği için Vali Gül’e teşekkür ederek memlekete hayırlı insanlar kazandırmasına vesile olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından 2 yeni okul için taraflar arasında imzalar atıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.