Deneyap atölyeleri, öğrencileri geleceğe hazırlayacak

Deneyap atölyeleri, öğrencileri geleceğe hazırlayacak

Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanında bağımsızlığını kazanması için hayata geçirdiği “Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesi” kapsamında açılan deneyap atölyelerinde öğrenciler, uzaktan eğitim alıyor.


Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bilim Şahinbey ve deneyap atölyelerini gezerek tasarım atölyesinde el işi çalışması yaptı.

Kentteki deneyap atölyeleri ile ilgili bilgi veren Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından oluşturulan deneyap atölyelerinde gençlere teknolojik anlamda tüm imkanların sağlandığını ifade etti.

Tahmazoğlu, gelecek nesillerin bu atölyelerde yetiştirileceğini ve Şahinbey Belediyesi tarafından kendilerine her türlü imkanın sunulduğunu belirtti.

Deneyap atölyelerinde pandemi sürecinden dolayı eğitimlerin uzaktan devam ettiğini ifade eden Tahmazoğlu, “Açmış olduğumuz deneyap atölyemizde 150 öğrencimize haftalık doğa, teknoloji, matematik, tasarım, uzay ve havacılık alanlarında eğitimler veriyoruz. Amacımız; gençlerimizi teknoloji ile buluşturmak. Bu atölyelerde teknolojik anlamda merakı, ilgisi ve kabiliyeti olan gençlerimizi çok daha ileri noktalara taşımak. Şu an uzay ve teknoloji çağındayız. Gençlerimizi eğitmenlerimizle çağa hazırlamak için her türlü gayreti sarf ediyoruz. Pandemi sürecinin bitmesiyle birlikte bu atölyeler çok daha canlı ve hareketli bir şekilde devam edecek.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.