Daha yeşil bir Gaziantep’in oluşturulması hedefleniyor

Daha yeşil bir Gaziantep’in oluşturulması hedefleniyor

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi insan ve çevre ilişkisini ön planda tutarak çevrenin sağlıklı bir ortama kavuşturulması ve ilçenin daha yaşanabilir bir mekâna kavuşturulması için çalışmalarına devam ediyor.


Bu kapsamda Şahinbey Belediyesi tesis ettiği yeşil alanların ve parkların düzenlenmesinde kullanılan başta mevsimlik çiçek ve çalı grubu bitkileri olmak üzere birçok süs bitkisinin üretimini kendi kurmuş olduğu tam otomasyonlu seralarda yapıyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da daha yeşil bir Gaziantep ve Şahinbey için aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün tam otomasyonlu seraların da incelemelerde bulundu.
 

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, Gaziantep’in ve Şahinbey’in daha yeşil bir görünüme kavuşması için yeni projeler üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Gaziantep’i ve Şahinbey’i daha da güzelleştirmek için gece-gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Tahmazoğlu, “Şuana kadar 3 buçuk milyonun üzerinde ağaç dikimi gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra yeni piknik ve orman alanları yapıyoruz. Bir taraftan da kendi seramızda çiçek üreterek parklarımıza ve refüjlere dikiyoruz. Ayrıca vatandaşlarımıza bu yıl 30 bin adet fesleğen hediye ettik. Şimdi yeni bir projemiz var. İstiyoruz ki Şahinbey’deki her ev de bir ağaç ve yeşillik olsun. Amacımız daha yeşil bir Gaziantep ve Şahinbey oluşturmak.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.