Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te sosyal mesafeye uyulmuyor

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te sosyal mesafeye uyulmuyor

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te sosyal mesafeye uyulmuyor Maske takmanın zorunlu olduğu ve maske takmayanlara da 900 TL idari para cezasının verildiği Gaziantep’te genel olarak sokağa maskesiz çıkmayan vatandaşların, sosyal mesafe kuralına ise yeterince önem vermediği görüldü.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş!

Dün Coronavirus Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Ankara, Gaziantep, Bursa, Konya ve Diyarbakır'da günlük vaka sayılarında dikkat çekici düzeyde artış olmuştur.” diyerek bu illerde artan vakalara dikkat çekmişti.

Gaziantep Valisi Davut Gül de dün kentteki sağlık yöneticileri ile bir araya geldiği toplantının ardından yaptığı açıklamada, şehirde Coronavirus (Covid-19) vakalarında artışın devam ettiğine dikkat çekerek, vatandaşları uyarmıştı.

Sağlık Bakanı Koca’nın vaka sayılarındaki artışa dikkat çektiği illerden biri olan Gaziantep'te birçok kişinin sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

Yaklaşık 2 buçuk milyon nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinden olan kentte vatandaşların büyük çoğunluğu maske kuralına uyarken bazı vatandaşların maskelerini çenelerine takmaları dikkat çekti.

Birçok pasaj ve mağazanın yer aldığı Gaziler Caddesi’nde alışveriş yapan vatandaşların sosyal mesafe kuralına yeterince uymadığı görülürken özellikle bazı genç ve çocukların maskesiz dolaşması ya da maskelerini çenelerine indirdiği gözlemlendi.

Maskesiz hiç kimsenin açık alana çıkmadığı görülürken maskesini kuralına uygun şekilde takmayan kişilerin ise denetimlerde bulunan polis ve bekçiler tarafından uyarıldıkları gözlemlendi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK