Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te ek tedbirler görüşüldü

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te ek tedbirler görüşüldü

Nüfusa oranla vaka sayılarının arttığı Gaziantep’te Covid-19 ile mücadele kapsamında ek tedbirlerin alınması planlanıyor.


Covid-19 risk haritasına göre son günlerde artan vakalara rağmen orta riski simgeleyen "sarı" grupta yer alan Gaziantep’in haritanın güncellenmesi ile birlikte “turuncu” veya “kırmızı” grupta yer alması bekleniyor.

Covid-19 vaka sayısının güncel haritasında 100 bin kişide görülen vaka sayısı yüzde 87,33 olurken bu rakam endişeye neden oluyor.

“Kontrollü normalleşme” dönemine geçilen ve hafta sonu kısıtlamalarının kaldırıldığı kentte Covid-19 vakalarının artışa geçmesiyle ek tedbirlerin alınacağı belirtiliyor.

Gaziantep Valisi Davut Gül de son yaptığı açıklamada, Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekmiş ve halka kurallara uymaları konusunda çağrıda bulunarak, “Aynı şekilde devam edersek bir hafta sonra kırmızı listeye gireriz.” demişti.

Öte yandan dün Vali Gül başkanlığında, kurul üyelerinin katılımları ile videokonferans üzerinden gerçekleştirilen İl Pandemi Kurulu toplantısında, artan vaka sayıları da göz önünde bulundurularak alınacak ek tedbirler görüşüldü.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.