Covid-19 vakaları artıyor

 Covid-19 vakaları artıyor

Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çeken Gaziantep Valisi Davut Gül, halka kurallara uymaları konusunda çağrısında bulunarak, “Aynı şekilde devam edersek bir hafta sonra kırmızı listeye gireriz.” dedi.


Covid-19 risk haritasına göre Gaziantep, orta riski simgeleyen "sarı" grupta yer alırken “Kontrollü normalleşme” dönemine geçilen ve hafta sonu kısıtlamaların kaldırıldığı kentte Covid-19 vakalarının artışa geçti.

Vali Gül, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, kentte son günlerde Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sosyal medya hesabı üzerinden illere göre haftalık Covid-19 vaka sayısının güncel haritası ile ilgili yaptığı paylaşımı alıntılayan Gül, halka kısıtlamaların tekrar uygulanmaması için kurallara uymalarını istedi.

100 bin nüfusa karşılık gelen toplam vaka sayının bir hafta içerisinde 20 puan arttığına dikkat çeken Gül, “Bu gidişi durdurmak için hepimizin alışkanlıklarını değiştirmesi gerekiyor. Aynı şekilde devam edersek bir hafta sonra kırmızı listeye gireriz. Keşke dememek için elimizden gelen çok şey var.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.