Covid-19 tedavisi gören adaylar ambulanslarla sınav salonuna getirildi

Covid-19 tedavisi gören adaylar ambulanslarla sınav salonuna getirildi

Covid-19 tedavisi gören adaylar ambulanslarla sınav salonuna getirildi
Gaziantep’te yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedavisi gören adaylar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ambulanslarla geldi.

Sınav öncesinde kentteki Coronavirus testleri pozitif çıkan ve tedavi gören adaylar için belirlenen bazı okullarda izole bir sınıf oluşturuldu.

Gaziantep’te sınava giren Covid-19 testi pozitif çıkan öğrenciler için Sağlık Bakanlığı tarafından özel önlemler alındı. Öğrenciler, Sağlık Bakanlığının özel araçları ve ambulanslarla evlerinden alınarak sınava girecekleri okullara getirildi. Öğrencilere burada tulum giyen sağlık çalışanları eşlik etti.

Sırayla alınan öğrencilerin, kendilerine ayrılan farklı bölümlerde tek başlarına sınava girdiği ve diğer öğrencilerden farklı giriş-çıkışları kullandıkları öğrenildi. Sınavın ardından öğrencilerin tekrar araç ve ambulanslarla evlerine bırakılacağı bildirildi.

Bu kapsamda kentteki hastanelerde bulunan ve evlerinde karantina altında tutulan adaylar, İl Sağlık Müdürlüğü sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla alınarak, sınava girecekleri okullara götürüldü. Öğrencilerin sınavdan sonra yeniden alındıkları yerlere götürülecekleri bildirildi.

Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından evde karantina altında bulunan isimi açıklanmayan bir öğrenci Şehitkamil ilçesindeki Sani Konukoğlu İlkokulu’nda tek başına sınava girdi.

Sabah saatlerinde ambulansla okula getirilen öğrenci, kendisi için tahsis edilen salonda sınav için ter döktü. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK