Covid-19 salgını sonrası dezenfektan cihazlarına ilgi arttı

Covid-19 salgını sonrası dezenfektan cihazlarına ilgi arttı

Gaziantep’te yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgının ardından hastaneler başta olmak üzere kamu kurumları, restoran, lokanta ve iş yerlerinin kapı girişine konulan pedallı dezenfekte makinesine olan talep arttı.


Gaziantep’te yarım asrı aşkın süredir endüstriyel mutfak ürünleri üretimi yapan bir firma, Coronavirus salgınının ardından Türkiye ve Avrupa’dan müşterilerinden gelen talep sonrası kapı girişlerine konulan pedallı dezenfekte makinesi ve standı üretimine başladı.

Firma, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgının Türkiye'de görülmesinin ardından müşterilerinden gelen talep üzerine hastane, kamu kurumu ve belediye ile iş yerlerinde vatandaşların ellerini temas ettirmeden dezenfektan alabileceği makine üretmek için çalışmalara başladı.


 Kısa sürede AR-GE çalışmalarını tamamlayan firma, ekibiyle birlikte pedallı dezenfektan makinesi ve standı üretimine başladı. Makine ve standın seri üretimine başlayan firma, yoğun mesai ile müşterilerinden gelen talebi karşılamaya çalışıyor.

Covid-19 salgını sürecinde hijyen ürünleri ve cihazlarına olan ilginin arttığına dikkat çeken firma sahibi Ertan Hüner, müşterilerinden gelen talep üzerine pedallı el dezenfektanı makinesi ve standı üretimine başladıklarını söyledi.

Covid-19 ile mücadelenin hız kazanmasıyla birlikte üretimi arttırdıklarını belirten Hüner, makine ve stantların çok talep gördüğünü, bu süreçte fazla mesai yaparak gelen siparişleri yetişmeye çalıştıklarını ifade etti.

Hüner, Covid-19 salgını nedeniyle dezenfektan cihazlarına talebin arttığını belirterek, “Coronavirus salgını nedeniyle birçok firmalardan ve Avrupa ülkelerinden dezenfekte cihazları ile ilgili bazı talepler geldi. Bizde bu talep doğrultusunda ayaklı ve pedallı cihazları ürettik.  Dezenfekte cihazlarına yoğun bir talep var. Resmî kurumlar, hastaneler, oteller, kafeler ve restoranlara üretim yapıyoruz.” dedi.

Cihazları birçok Avrupa ülkesine de ihraç ettiklerini belirten Hüner, “İki aydır bu ürünle ilgili çalışmalar yaptık. Şu anda seri üretim olarak devam ediyoruz. Ürünlerimizi Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın da birçok ülkesine gönderiyoruz. Cihazlara olan talep ise, her geçen gün artıyor.” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.