Coronavirus’ten iyileşenler immun plazma bağışı yaptı

Coronavirus’ten iyileşenler immun plazma bağışı yaptı

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi ile Kızılay Gaziantep Şubesi tarafından, farkındalık oluşturmak için Covid-19 hastalığını atlatan belediye çalışanları için immun plazma bağışı kampanyası düzenlendi.


Şahinbey Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen programda belediye çalışanları immun plazma kan bağışında bulunarak, salgınla mücadele eden hastalara umut ışığı oldular.

Düzenlenen kampanya ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Covid-19 hastalığı geçirmiş ve iyileşmiş durumda olan personellerinin, bu hastalığı atlatmaya çalışanlara yardımcı olmak için immun plazma bağışı yaptıklarını söyledi.

İmmün plazma kan bağışında bulunan personelini tebrik eden Tahmazoğlu, vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen konularında dikkatli olmalarını ve bu hastalığı atlatanların da immun plazma kan bağışında bulunmalarını istedi.

Coronavirus salgının atlatılması yönünde Sağlık Bakanlığı ve sağlık çalışanlarının mücadele ettiğini belirten Tahmazoğlu, "Tüm dünyada Covid-19 hastalığı yaygın bir şekilde devam ediyor. Bu salgına yakalanan tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Sağlık Bakanlığımız, hastanelerimiz, doktorlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık görevlilerimiz, hastalarımızı tedavi etmek için canla başla uğraşıyorlar. Aynı zamanda Kızılay’ımız bu hastalığa yakalanmış ve atlatmış kişilerden, plazma kan almak suretiyle, bu salgına yakalanan ve tedavisi devam edenlere plazma kanları bağışlıyorlar ve hastalarımızın iyileşmesine vesile oluyorlar. Biz de kurum olarak bu konuda çok hassas bir belediyeyiz. Şahinbey Belediyesi olarak şu ana kadar 17 bin 335 ünite kan bağışı gerçekleştirerek Kızılay’ımıza kan bağış yaptık. Şimdide belediyemizde Covid-19 hastalığı geçirmiş ve iyileşmiş durumda olan personellerimiz plazma bağışında bulunarak, bu hastalığı atlatmaya çalışanlara yardımcı olmak için bağış yaptılar. Maske, mesafe ve temizlik konusunu unutmamamız gerekiyor. İnşallah bu hastalığı hep birlikte ülke olarak en az hasarla anlatırız. Ayrıca kan bağışında bulunan tüm personellerimize teşekkür ediyorum." dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.