CHP'li 2 belediye meclis üyesi görevden uzaklaştırıldı

CHP'li 2 belediye meclis üyesi görevden uzaklaştırıldı

Gaziantep'te CHP'li 2 meclis üyesi “PKK/KCK’ye Üye Olma ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanuna Muhalefet” suçlarından İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı.


Gaziantep’te 17 temmuz 2020’de PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonda aralarında HDP İl Başkanı Musa Aydın, Şahinbey Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Hurşit Besle ve Şehitkamil Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Adnan Erol’un da bulunduğu 9 kişi tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Halen tutuklu olan Besle, Gaziantep 2’inci Ağır Ceza Mahkemesinde “PKK/KCK Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanuna Muhalefet" suçlarından, aynı tarihte tutuklanan ve 5 Ocak 2021’de tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olan Erol da “PKK/KCK Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçundan yürütülen soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri

YUKARI ÇIK