Camiler düzenli olarak dezenfekte ediliyor

Camiler düzenli olarak dezenfekte ediliyor

Covid-19 tedbirleri kapsamında kentteki camilerde genel temizliklerin yanı sıra dezenfekte işlemleri de aralıksız devam ediyor.


Camilerin yeniden ibadete açılmasından bu yana Şahinbey Belediyesi, camilerdeki dezenfekte ve temizlik çalışmaları düzenli bir şekilde sürdürüyor.

Coronavirus önlemleri kapsamında halkın yoğun olarak kullandığı açık alanlar ile cadde ve sokakları düzenli olarak dezenfekte eden Şahinbey Belediyesi, camilerde de düzenli olarak, dezenfekte ve temizlik çalışmalarına ara vermiyor.

Her cuma namazı öncesi camilerin avluları ve içleri tiziz bir şekilde dezenfekte edilerek, yıkanıp ibadete hazır hale getirilirken belediyeye bağlı ekipler Şahinbey ilçesindeki tüm camileri periyodik olarak temizliyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Coronavirus pandemisine karşı mücadelenin devam ettiğini ve bu çerçevede camilerin düzenli olarak temizlendiğini belirtti.

Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak Coronavirus’e karşı kesintisiz mücadelemizi sürdürüyoruz. Şahinbey ilçesindeki tüm camilerimizin normal zamanlarımızda da ayda en az iki defa temizliklerini yapıyor ve vatandaşlarımızın hijyenik ortamlarda ibadetlerini yapmalarını sağlıyorduk. Korona virüsü ile mücadele de bu sayıları daha da yükselttik. Bundan sonraki süreçlerde de çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.” diye konuştu.
YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri