Bakan Koca’nın uyardığı Gaziantep’te sokaklar sakinleşmeye başladı

Bakan Koca’nın uyardığı Gaziantep’te sokaklar sakinleşmeye başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid-19 vaka sayılarındaki artışa dikkat çektiği illerden biri olan Gaziantep'te yağmurun ve soğuk havanın da etkisiyle cadde ve sokakların sakin olduğu görüldü.


Türkiye'nin en çok Coronavirus (Covid-19) vakasının görüldüğü 5 ilden biri olan Gaziantep’te her gün binlerce kişiye sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle idari işlem yapılarak para cezası veriliyor.

Bakan Koca'nın dün Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından, “Konya, Kayseri, Gaziantep, Diyarbakır, Batman, Van, Muş, Hakkari ve Ankara'da yüzde 100'e varan artışlarımız oldu.” diyerek Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çektiği Gaziantep'te aylar sonra cadde ve sokaklarda oluşan kalabalığın azaldığı görüldü.

Vatandaşların büyük bir çoğunluğunun Covid-19 kurallarına uyduğu kentte kimi vatandaşların da vaka artışlarına rağmen sosyal mesafe ve maske kuralına istenilen düzeyde uymadığı gözlemlendi.

Kentin en işlek caddelerinden olan Karagöz ve Gaziler Caddesi başta olmak üzere bir çok noktada polis ve zabıta ekipleri megafonla maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri