Azez İslami İlimler Fakültesi inşası için işbirliği protokolü imzalandı

Azez İslami İlimler Fakültesi inşası için işbirliği protokolü imzalandı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Toplum Kalkınma Derneği ile İhsan İnsani Yardım ve Dayanışma Derneği arasında Suriye'nin Azez kentindeki Azez İslami İlimler Fakültesi binasının tadilat ve restorasyonuna yönelik iş birliği protokolü imzalandı.


Rektörlük Senato Salonunda imzalanan protokolde, Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesinin restorasyonu ve binaların eğitime elverişli hale getirilmesi başta olmak üzere taraflarca işbirliği kararlaştırıldı.

İmza töreninde konuşan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Suriye’nin eğitim inşasını ortak akılla yapacaklarını belirtti.

Özaydın, “Bu protokol Suriye’nin inşasında insanlığa yeni kapılar açma adına birlikte hareket etme sözleşmesidir. Suriye’nin güvenli bölgelerinde Gaziantep Üniversitesi olarak yapacağımız eğitim öğretim faaliyetleri oralardaki insan yaşam kalitesine ve sosyo-kültürel etkinliklere bir ivme kazandıracaktır. Bu protokolün ülkemiz ve Suriye için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Toplum Kalkınma Derneği Başkan Vekili Youssef Hamdan da Gaziantep Üniversitesi’nin Suriye’deki eğitim faaliyetlerini bölgenin gelişimi açısından önemli bulduğunu ve bölgedeki eğitim faaliyetlerini destekleyeceklerini vurguladı.

İhsan İnsani Yardım ve Dayanışma Derneği İcra Direktörü Baraa Alsmoudı ise, “Bu projenin bir parçası olmaktan gururluyuz. Buradan iyi insanlar yetişecek ve Gaziantep Üniversitesi Suriye’nin yeniden imarında, gelişmesinde, kalkınmasında önemli görevler üstlendi.” şeklinde konuştu.

Protokol törenine, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Çınar, Rektör Danışmanı Araştırma Görevlisi İbrahim Halil İlgi, Toplum Kalkınma Derneği Başkan Vekili Youssef Hamdan ve İhsan İnsani Yardım ve Dayanışma Derneği İcra Direktörü Baraa Alsmoudı katıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri