Araçta bulunan makak maymunu koruma altına alındı

Araçta bulunan makak maymunu koruma altına alındı

Gaziantep'te şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada yurt dışından kaçak yollarla Türkiye’ye sokulduğu tahmin edilen bir makak maymunu ele geçirildi.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, durumundan şüphelenilen bir aracın merkez Şehitkamil ilçesi Karşıyaka Mahallesi'nde durdurulduğu belirtildi.

Araçta yapılan aramada, gümrükten izinsiz geçirildiği tespit edilen makak cinsi maymun ele geçirildi. Gaziantep Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü memurları tarafından teslim alınan maymun, Gaziantep Hayvanat Bahçesine teslim edilerek koruma altına alındı.

Araçtaki kişi hakkında, 5607 sayılı Kaçakçıklıkla Mücadele Kanunu kapsamında işlem başlatıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK