Altında tüm zamanların rekoru kırıldı

Altında tüm zamanların rekoru kırıldı

Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş, yurt dışı piyasalarda yeni bir rekor getirdi. Spot altının ons fiyatı 2011 yılında 1,921.17 dolar ile gördüğü zirveyi aşarak 1,944.71 dolara çıktı ve 9 yıl sonra yeni rekoruna ulaştı.


Piyasalarda güvenli liman olarak bilinen altına artan talep fiyatları 9 yıl aradan sonra yeni bir rekora taşıdı. ABD ile Çin arasındaki gerginliğin yanında, düşük faizler, zayıf dolar ve koronavirüs pandemisinin global büyüme üzerindeki olumsuz etkileri yatırımcıların altına yönelmesine neden oluyor.

YENİ TARİHİ ZİRVESİNE ULAŞTI

Altın fiyatları Eylül 2011'de 1921 dolar ile zirve yapmasının ardından bugün yeni bir rekora imza attı. Altın fiyatları 1,944.71 dolar ile yeni tarihi zirvesine ulaştı.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın 425,29 TL'den, çeyrek altın 697,16 TL'den, Yarım altın 1.396,65 TL'den, Tam altın ise 2.763,84 TL'den işlem görüyor.

Ayrıca Cumhuriyet altını 2.843 TL'den, Ata Altın ise 2.843 TL'den işlem görüyor.

DOLAR VE EURODA SON DURUM

Dolar kurundaki dengelenme süreci devam ediyor. Yeni haftanın ilk işlem gününde dolar/TL 6, 84 seviyende yer alıyor.

Aynı dakikalarda euro ise 7,98 seviyesinde işlem görüyor.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.