Adalet Bakanı Gül, Hatay’da orman yakan PKK’ye tepki gösterdi

Adalet Bakanı Gül, Hatay’da orman yakan PKK’ye tepki gösterdi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hatay’da orman yakan PKK’ye ve PKK’nin bu eylemlerine sessiz kalan CHP’ye tepki gösterdi.


Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Bakan Gül, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresine katıldı.

Şahinbey Parkı içindeki Amfi Tiyatro alanında düzenlenen törende konuşan Bakan Gül, Hatay’ın Belen ilçesinde çıkan, daha sonra kentin birçok noktasına yayılan ve PKK’ye bağlı “Ateşin Çocukları İnisiyatifi”nin üstlendiği yangın başta olmak üzere gündeme ilişkin konuştu.

 'Adaleti gerçekleştirmek hepimizin ortak borcudur'

Gül, eskiden vesayetçi, faili meçhullerin olduğu ve inançlarından dolayı insanların hor görüldüğü bir Türkiye’nin olduğunu hatırlatarak, “Adaleti amasız ve fakatsız gerçekleştirmek hepimizin ortak borcudur. Ekmeği arttıracağız, özgürlüğü çoğaltacağız. Bunu yaparken milletimizin huzurunu güvenliğini her zaman koruduk. Eski anlayıştaki gibi ‘sen makbulsün gel, sen makbul değilsin gelme’ anlayışı asla barınamaz. Bu anlayışı getirmek isteyenlere karşı mücadelemizi de sonuna kadar sürdürmek zorundayız.” dedi.

'Kandil'de yere izmarit bile atılmıyor’ dediğiniz o terör örgütü ormanlarımızı yakıyor'

Bakan Gül, “Birlik ve beraberlik için özellikle terörle etkin mücadelemizi de büyük bir kararlıkla sürdürdük. Bunu yaparken birileri de çıkmış ‘Kandil'de yere izmarit bile atılmıyor’ şeklinde güzelleme yapıyorlardı. ‘Kandil'de yere izmarit bile atılmıyor’ dediğiniz o terör örgütü ormanlarımızı yakıyorlar. Ciğerlerimizi söndürmeye çalışıyorlar. Aybüke, Necmettin öğretmenimizin canını yakıyorlar. Diyarbakır annelerimizin canının yakıyorlar. Siz ‘Kandil'de yere izmarit bile atılmıyor’ şeklinde güzellemeler yapanlar, ne yaparsanız yapın terörün kökünü sonuna kadar kurutmaya kararlıyız. Bunda da başarılı olduk. Tamamen başarılı oluncaya kadar bu mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

'16 yaşında kurban eti dağıtan Yasin Börü’nün annesinin canını yaktılar'

Bölge insanının en büyük sorununun PKK olduğunun altını çizen Gül, “Kandil'de yere izmarit bile atılmıyor’ diyenler, 16 yaşında kurban eti dağıtan Yasin Börü’nün annesinin canını yaktılar. Bizim canımızı yaktılar. Bu mücadelemizi bütün insanlık, Türkiye, 83 milyon için milletimiz için vermeye devam edeceğiz. Bölge halkının oylarını aldıktan sonra ertesi gün milletin kapısının önüne çukur kazan bu çukur siyasetine ve terör belasına karşı en büyük mücadele ile başarıya ulaştıracağız. Bunu yaparken de vatandaşımızla terörist ayrımını çok iyi yapacağız. Bizim 83 milyon vatandaşımız, Diyarbakır, Siirt, Şırnak, Batman ve Van; hepsi birinci sınıf vatandaştır. Bu vatandaşımız bu ülkenin tapusunun sahibidir. Vatandaş ve terörist ayrımını yaparak bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu anlamda kararlı ve çok güzel sonuçlar aldık. İnşallah el birliğiyle sonuna kadar büyük bir işi başarı ve zaferle sonuçlandıracağız.” şeklinde konuştu.

'Karabağ özgürleşinceye kadar Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edeceğiz'

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Karabağ çatışmasına da değinen Bakan Gül, “İki devlet tek millet anlayışıyla Azeri kardeşlerimizin yine yardımına yetişen ve yanında olan Türkiye olmuştur. Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklı davasında sonuna kadar yanlarındayız. Karabağ özgürleşinceye ve Azerbaycan hak ettiği sonucu alıncaya kadar daima yanlarında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

'Türkiye’nin bu mücadelesini anlayamazlar'

Gül, “Biz Libya’da, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de ve Ege’de ülkemizin, vatandaşlarımızın menfaatini korumak için mücadeleye devam ederken bize ‘Sizin orada ne işiniz var’ diyen bir eski Türkiye anlayışıyla kafasını kuma gömerek dünya yansa hiçbir şekilde bir elinde cımbız bir elinde ayna anlayışında olanlar bu mefkureyi anlayamazlar. Türkiye’nin bu mücadelesini anlayamazlar. Ama millet bunları çok iyi biliyor.” dedi.

'Türkiye’de ana muhalefet sorunu var'

Konuşmasının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Gül, “Kılıçdaroğlu gelmiş ‘Tayyip Erdoğan birisinin önünde eğildi, çok üzüldük’ diyor. Arkadaş sen kafanı kuma sapladığın için görmüyorsun. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede vesayetçilere, darbecilere, cuntacılara, F-16’lara, 15 Temmuz’da FETÖ’cülere eğilmemiş, PKK ile mücadele etmiş birisidir. Senin gerçekten kafanı kuma gömdüğün çok belli. Recep Tayyip Erdoğan rükuda Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmez. Bu mücadelesini millet ile beraber dimdik şekilde bu siyasetini sürdürmüştür, sürdürecektir. Bu siyasetin ve yaklaşımın ana muhalefet olarak ülkemize hiçbir faydası yok. Bu cılız yaklaşımlar iktidar alternatifi olan bir partiye yakışmıyor. Türkiye’de ana muhalefet sorunu olduğu çok bellidir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından tek listeyle yapılan seçimde mevcut başkan Avukat Hasan Teke, delegelerin çoğunluğunun oyunu alarak tekrardan başkanlığa seçildi.

Öte yandan, kentte her gün binlerce kişiye Coronavirus (Covid-19) kurallarına uymadıkları gerekçesiyle idari işlem uygulanırken, kongrerede sosyal mesafe kuralının yeterince dikkate alınmaması gözlerden kaçmadı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.