ABD ve siyonist rejimden Refah kararı!

ABD ve siyonist rejimden Refah kararı!

ABD'nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın Suudi Arabistan ve işgal rejimi ziyareti öncesi Refah'a geniş çaplı operasyon başlatılmaması yönünde siyonist rejim ile anlaştığı öne sürüldü.


ABD basınının 3 ABD’li ve 1 siyonist yetkiliye dayandırdığı haberde, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın bu hafta sonu Suudi Arabistan ve siyonist rejimi ziyaret etmesinin beklendiği ifade edildi.

ABD VE SİYONİST REJİM REFAH KONUSUNDA ANLAŞTI
ABD'den yayın yapan Axios haber sitesinin haberine göre ise Beyaz Saray yönetimi, Sullivan'ın siyonist rejim ziyareti öncesi Refah'a geniş çaplı operasyon başlatılmaması yönünde siyonist rejim ile anlaşma sağladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, günlük basın brifinginde siyonist rejimin Refah'a yönelik kapsamlı bir kara saldırısına karşı olduklarını ve böyle bir saldırıyı desteklemediklerini bir kez daha dile getirdi.

'REFAH'A BÜYÜK BİR ASKERİ OPERASYONUN DOĞRU YOL OLDUĞUNA İNANMIYORUZ'
Jean-Pierre, "Refah'a yönelik büyük bir askeri operasyona ilişkin endişelerimiz konusunda açık ve net olduk. Bunun doğru yol olduğuna inanmıyoruz." dedi.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın bu konuda siyonist mevkidaşı ile henüz dün görüştüğünü kaydeden Jean-Pierre, bu konudaki endişelerini önümüzdeki günlerde yüz yüze yapacağı görüşmelerde de açıkça dile getireceğini vurguladı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.