177 ülkeye halı ihracatı gerçekleştirildi

177 ülkeye halı ihracatı gerçekleştirildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan, Türkiye genelinde yapılan halı ihracatında son 12 ayda 177 ülkeye halı ihracatı gerçekleştirildiğini söyledi.


2020 yılının eylül ayında Türkiye genelinden halı ihracatçılarının bir önceki yılın aynı dönemine oranla 17.6 artışla 270 milyon 524 bin dolarlık ihracat yaparak ihracatını en fazla arttıran sektörler arasında yer aldığını ifade eden Kaplan, halı ihracatçılarını kutladı.

Kaplan, ocak-eylül 2020 döneminde Türkiye genelinden bir milyar 770 milyon 821 bin dolarlık halı ihracatı gerçekleştiren halı sektörünün eylül ayında ihracatını en fazla arttıran sektörler arasında yer aldığını belirtti.

Sektörün yaşadığı sorunların çözümü için gerekli çalışmaları büyük bir hassasiyetle sürdürdüklerini de sözlerine ekleyen Kaplan, eylül ayında önceki yılın aynı ayına göre 20 sektörün ihracatını artırdığını ifade etti.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.