14 yaşındaki çocuk hafızlık yarışmasında Türkiye birincisi oldu

14 yaşındaki çocuk hafızlık yarışmasında Türkiye birincisi oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur’an kursu ve hafızlık eğitim alan öğrenciler arasında yapılan hafızlık yarışmasının Türkiye finali gerçekleştirildi.


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye genelinde Kur'an kursları arası düzenlenen Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın Türkiye finali yapıldı.

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen Türkiye finalinde, bölgelerinde birinci olan hafızlar Türkiye birinciliği için ter döktü.14 yaşındaki çocuk hafızlık yarışmasında Türkiye birincisi oldu

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucunda, yarışmaya Güneydoğu Anadolu Bölgesi birincisi olarak katılan Gaziantep Hoşgör Fatih Kur’an Kursu öğrencisi Hafız İshak Mermer birinci oldu.

Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, yarışmada birinci olan Mermer ve Gaziantep Hoşgör Fatih Kur’an Kursu yetkililerini makamında kabul etti.

İshak Mermer ile bir sohbet eden Hazırlar, gösterdiği üstün gayretle Türkiye birincisi olmayı başaran hafız Mermer’i, hocalarını ve ailesini tebrik etti.

Hazırlar, “Böyle güzel hafızlarımızı yetiştirerek bu güzel heyecanı yaşamamıza vesile olan kurs hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Büyük gayret göstererek bu başarıya imza atan hafızımızın çok daha güzel başarılar elde edeceğine inanıyorum.” dedi.

İshak Mermer’in ailesini de telefonla arayarak tebrik eden Hazırlar, Hafız Mermer’e hediye takdiminde bulundu. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.